Мини Директен топлинска Баркод Верзија за печатење

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $
 • MOQ: 1 Парче
 • Набавка Способност: 1000 парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  печатење Метод на печатење Директна линија печатење термички
  резолуцијата 203dpi (8 точки / mm)
  брзина на печатење Макс. 102mm / ови
  Ширина на печатење Макс. 72mm
  печатење должина 300mm
  процесор   32 битен RISC процесорот
  меморија RAM меморија 2MB
  флеш 2MB
  детекција сензори Од хартија откривање, детекција на јазот, откривање изрез
  откривање на црна точка, TPH температура откривање
  медиумите видови Фан-хранат или тек-хранат, умре-намалување или континуирана етикета
  ширина 1 "(25mm) - 3,35" (85mm)
  дебелина 0.003 "(60um) - 0.007" (180um)
  Етикета тек Дијаметар 90мм
  основни Дијаметар 0,5 "(12.7mm), 1" (25.4mm), 1.5 "(38.1mm)
  софтвер дизајн на етикетата шанкер Ultralite
  возачот Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 10
  интерфејси   USB, RS232C
  контролен панел   LED статус на три-боја, моќ и копчето наслови
  адаптер за напојување моќност AC 100 ~ 240V 50 / 60Hz 1.5A
  Излезна моќност DC 12V 2A
  физички  Димензија (L * W * H) 188 * 134 * 150mm
  карактеристики Тежина 880g

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

  WhatsApp Online Chat !